1958-tól nemcsak a hagyományos eozin technika felújítása történt meg Kovács István, az államosítás előtti gyár eozin műhelyének vezetője irányításával. Új változatokkal gazdagították a kínálatot, majd a hatvanas évek elejétől a modern lakásokba illő, a korszerű lakáskultúrának megfelelő eozin és porcelán dísztárgyak gyártását kezdték meg. A tervezést az Iparművészeti Főiskoláról frissen kikerült iparművészekre bízták: Sinkó András, Gazder Antal, Török János, Fürtös György, Nádor Judit neve ma már jól ismert a kerámiaművészet iránt érdeklődők körében.
Ők voltak azok, akik bevezették a nemzetközi modernizmus formavilágát, emellett a gyár hagyományainak megfelelő sajátos művészi arculatot alakítottak ki. Az általuk tervezett porcelán dísztárgyak, eozin plasztikák a „retro” iránti érdeklődés nyomán napjainkban újra ismertté és népszerűvé váltak.
A hatvanas években korszerűsítették a porcelán dísztárgyak, főként a máz felett festett tálak, vázák, virágedények, dohányzó szettek megjelenését is. A mázalatti porcelánfestés technikáját elsősorban kisméretű porcelánfigurák gyártásánál alkalmazták. Főként az 1990-es években egyre gyakrabban stúdió körülmények között készültek a kis szériás, esetenként egyedi kivitelezésű porcelán és eozin dísztermékek. A kis szériás dísztermékek és stúdiómunkák területén T. Surányi Anna ért el kiemelkedő eredményeket.
Porcelán díszedényeket a hatvanas években korszerűsítették… Mai kínálatunkban is jelen vannak.